Akil Adam Nedir ? Akil Adam Ne Demek ?

Bugünlerde medyayı da epeyce meşgul tek konu var: akil adamlar konusu. Pkk meselesini tamamen çözmek amaçlı, sulh tabanında uzlaşmak amaçlı akil adamlar komisyonu oluşturuldu. Peki akil adamlar nedir kimlere denir ? Anında kısacık bilgi verelim:

Akil Adam Tanımı: Hayat tecrübesi, genel kültür seviyesi, bilgisi ve yaşı bakımından toplum tarafından önem verilen, nüfuzu güçlü olan kişidir. Akil adam sıfatını taşıyan bireyler gerek bilgileri, gerek hayat deneyimleri ve gerekse toplum meselelerine  olan duyarlılıklarından ötürü “akil” olmanın yanında “kamil insan” sıfatını da taşırlar.

AKP hükümeti ve başbakan Tayyip Erdoğan’ın kısa bir zaman önce gündemi haftalarca, aylarca meşgul edip kurduğu Akil Adamlar Heyeti ise “17 Aralık Yolsuzluk Operasyonu” ile tarihe gömülmüşe benziyor.O kadar tartışılan ve devletin bitiremediği terörü bu komisyonun bitireceğine dair iddialarda bulunan bu heyetin şuan için hiç bir işlevi görülmüyor. Akil Adamlar Listesini arıyorsanız buraya tıklayın.

 

Facebook"
Akil Adam Nedir ? Akil Adam Ne Demek ?
12 Şubat 2014, 1.792 views kere okundu.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli
Bu site portal içeriği ile ön plana çıkmaktadır. Şarkı Sözü, şiirler, oyun oynayabilir, video izleyebilir, gündeme dair haberlere ulaşabilirsiniz. Kısacası vazgeçemeceğiniz bir sitedesiniz. Site Haritası