Drogba’ya iki yıl için tam … euro daha!..

didier-drogba-and-wesley-008[1]

Parçalı fil 2016’ya gibi Cimbom’da kalmayı onay etti . Aslan “Roger Milla bunun amaçlı benzer Dünya Kupası’nda gol atmak istiyorum” diyen Drogba ile 2 yıl daha anlaştı. Fildişili golcüye, 2 sezonda 9 milyon avro ödenecek. İmza ocak ayı içinde atılıyor.

Ünal Aysal’ın “Drogba’ya teknik kadroda yer alması çin teklif yaptık, ‘1-2 yıl daha oynarım” dedi. Kontrat uzatma teklif edilecek” sözlerinden sonra , yönetimin hazırladığı sözleşmenin detayları meydana çıkıyor.

G.Saray ve dünya futbolunun efsane isimlerinden Didier Drogba, 35 yaşında ama İstanbul’da 2 yıl daha kalmak amaçlı “Tamam” dedi. ‘Parçalı Fil’ lakaplı populer golcü amaçlı Başkanımız Ünal Aysal, GSTV’de ” bir -2 yıl oynayabilirim dedi bize. Ben de istediğin bunun için benzer oynayabilirsin dedim. Bir kontrat teklifimiz olacak. Sanıyorum onay eder” açıklaması yapmıştı. Didier Drogba da bunun amaçlı anında “Seve seve onay ediyorum” dedi. Bu gelişim üst kısmına G.Saray taraftarı büyük sevinç yaşadı.

3.5 SEZONDA 20 MİLYON AVRO ALACAK

Çin’den edinilen Drogba’nın bonservisi ödenmedi ve dosyası FIFA’da. Drogba ile Ocak’ta 2 yıl daha mukavele imzalanacak. Fildişili yıldıza her yıl 4.5 milyon avro ödenecek. Primlerle bu rakam 5.5 milyon euroyu bulacak ve Drogba toplamda 3.5 sezonda 20 milyon avro bunun amaçlı benzer bir rakam kazanacak. 37 yaşına bunun için benzer oynamak istiyen Didier’in hedefi ise Kamerunlu Roger Milla bunun amaçlı benzer Dünya Kupası’nda oynamak.

Her yıl yanlızca bir futbolcuya verilen ve her oyuncunun yanlızca bir defa aday olabildiği Golden Foot (Altın Ayak) hediyeyi bu yıl Galatasaray’ın yıldızı Didier Drogba’ya verildi.

Facebook"
Drogba’ya iki yıl için tam … euro daha!..
27 Ekim 2013, 1.392 views kere okundu.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli
Bu site portal içeriği ile ön plana çıkmaktadır. Şarkı Sözü, şiirler, oyun oynayabilir, video izleyebilir, gündeme dair haberlere ulaşabilirsiniz. Kısacası vazgeçemeceğiniz bir sitedesiniz. Site Haritası