Erdoğan’dan talimat itirafı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Rajoy ile beraber basın toplantısı tertip etti. Başbakan Erdoğan, Urla’daki villa, Sabah -atv satışı ve Fas’tan telefon edildi mi suallerini cevapladı. Erdoğan, “Evet Fas’tan aradım. Yalnızca hatırlatmayı yaptım. O şahıslarda altyazıyla alakalı olarak bize yapılmış olan hakaretlerle alakalı gereken uygulamayı yaptılar.” diye konuştu.

Erdoğan'dan talimat itirafı

Zaman muhabirinin yolsuzluk ve basına baskı iddialarına ilişkin konuşan Erdoğan merak edilen o suale şu cevabı verdi:
PATRONLARIN YALAN SÖYLÜYOR
“Öncelikle öne sürülüyor ifadelerini bir kenara koy. İddia ediyoruz de. Zira bu iddiaların hepsinin altında patronlarınız ve dışa bağlı olduğunuz yer var. Urla’daki olayı söylüyorsunuz. Bu olay şahsımla alakalı değil. Hukukta bir kaide vardır, bunu öğren. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Müddei kim. Mensubu olduğun gazete . Şu anda yargı süreciyle ilgili bu konuyu neden gelip bana yöneltiyorsun. Bunu patronlarına sor. Benim senede 3-5 kere görüştüğüm çok yakın bir dostuma ait 35 yıllık bir yerdir. Bunu da patronlarına söyle. Ama patronların doğru konuşmamayı adet edindikleri için burada da aynı şeyi devam ettirmektedirler.

SİZİ DE ARADIM

Bununla ilgili başbakanı lekeleyemezsiniz. Evet Fas’tan aradım. Sadece hatırlatmayı yaptım. O şahıslarda altyazıyla ilgili olarak bize yapılan hakaretlerle ilgili gerekli uygulamayı yaptılar. Ben ya da arkadaşlarım yeri gelmiş bu tür hakaretler yapıldığı zaman sizin gazetenize de demişizdir. Sabah –ATV ile ilgili havuz ifadesini kullanıyorsunuz. Bunu siz uyduruyorsunuz. Ne havuzu? Hisselerini amcasına satıyor. Havuz mu bu? Bunları patronlarına söyleyecek irade zaten sende yok. Söylesen de netice alamazsın. Maşallah birileri rüyalara büyük itibar ediyorlar. Tweetleri iki katına arttırmayı söylüyorlar. Sen de fetvayı aldığınıza göre tweetleri iki katına arttırmaya devam et.”

Kaynak: OdaTV

Facebook"
Erdoğan’dan talimat itirafı
12 Şubat 2014, 1.243 views kere okundu.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli
Bu site portal içeriği ile ön plana çıkmaktadır. Şarkı Sözü, şiirler, oyun oynayabilir, video izleyebilir, gündeme dair haberlere ulaşabilirsiniz. Kısacası vazgeçemeceğiniz bir sitedesiniz. Site Haritası