Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir ? [Çözümü]

Facebook ile kullanıcılara ulaşıp ve son zamanlarında birçok çabuk bir biçimde yayılan virüs, saç baş yolduracak cinsten. Google Chrome’da eklenti olarak çalışan virüs profilinizde “girin harika bir video, hoş bir oyun” buna benzer cümleler paylaşıyor ve ek olarak çok kişiye ulaşmasını sağlıyor. Bu virüs nadiren bir indirme linki(Genellikle MediaFire) nadiren de bir video. Bu çıldırtan virüs, tarayıcının eklenti kısmını de kilitliyor ve silinmez hal ediniyor . Ama üzülmeye lüzum yok. Silmenin bir yolu tabi ki var. Aşağıdaki adımları yapınız. Şayet tekrardan silinmiyorsa Google Chrome’u silip tekrardan yükleyin ya da bilgisayarınıza format atın.
Bu virüs ne ile temizlenir?
Başlat menüsü –> Çalıştır yolunu izleyin.
Çıkan alana regedit yazın ENTER(Tamam)’a basın.
Açılan kayıt defterinden HKEY_LOCAL_MACHINE –> SOFTWARE > Policies > Google Chrome yolunu takip edin.
Burada “cxvfddhsfaewwjc” buna benzer saçmasapan ismimli bir dosya olacaktır. Bu dosyayı silip bilgisayarınızı tekrardan başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.
Bir zamanlar aşk yaşayan ünlüler
Bu virüsten korunmanın yolları;
Virüsten korunmak aslında çok basit. Bazı sitelerde Flash Player yükleyin/güncelleyin gibi bir ikaz çıkabiliyor. Bunlara inanıpta tıklamayınız. Adobe’un resmi sitesinden gerekli programları güncelleyiniz ve indiriniz. 2. bir yol olarak her videoyu açmayın, bahsettiğimiz şekilde sizin akışınızda gözüken videolara, linklere tıklamayın/izlemeyin. Arkadaşlarınız kendi tarzından farklı bir şekilde mesaj yolluyorsa kesinlikle emin olmadan tıklamayın. Çünkü bu tür virüsler sizin Facebook hesabınız ile mesaj yollayabiliyor.

Sorunlarınızı / Yorumlarınızı yorum olarak tarafımıza bildirebilirsiniz.

Facebook"
Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir ? [Çözümü]
31 Ekim 2013, 1.866 views kere okundu.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli
Bu site portal içeriği ile ön plana çıkmaktadır. Şarkı Sözü, şiirler, oyun oynayabilir, video izleyebilir, gündeme dair haberlere ulaşabilirsiniz. Kısacası vazgeçemeceğiniz bir sitedesiniz. Site Haritası