iPhone Arıza Ve Yenisi ile Değiştirme

Apple kullanıcı kaynaklı olmayan arızalarda iPhone telefonlarını yenisi ile değiştirme olanğı sağlıyor. Ben de iPhone 5 kullanıcısıyım ve iPhone’un ilk ürettiği iphone 5 modelinden ilk alanlardan birisiyim. Ancak ilk alanlar genelde saçma sapan hatalar ile karşılan kullanıcılar olma özelliğini de taşıyor tabiki. Mesela iphone’un uyku/uyanma tuşu yani bizim deyişimiz ile iphone kilit tuşu kendiliğinden bozulabiliyor. Bu benim başıma geldi. Ayrıca iphone şarj olmuyordu. Böyle olunca iphone şarj aleti sorunu ortaya çıkıverdi. Çünkü şarj kablosunu kıvırıp telefonun üzerinden veya altından doluyordum. Oldukça esnak bir yapıya sahip olan iphone şarjlarıda bozuluyor hemde kısa sürede ve çalışmaz hale geliyordu. Ses açma ve kısma tuşları yalama olmuştu. Ancak neredeyse hiç kullanmamıştım. Ben şunu özellikle belirtmek istiyorum. Ben ses açma/kapama, tuş kilidi tuşu, menü tuşunu hiç kullanmıyorum. iPhone ile gelen ekranda gözüken tuşu kullanıyordum. Tabi bu ekranın zaman içerisinde dokunmatiğinin kalitesini kaybetmesine yol açtı. Ancak tuşların hatta tüm iphone tuşlarının bozulması benim kullanımım ile alakalı değildi. Kısacası benim iphone 5 telefonumun her tarafı ayrı bir havadan çalıyor ve oynuyordu.

GENPA garantisine sahip telefonumu 2. kez garanti ile teknik servise gönderdim. Daha önce ki arıza ise iphone 5 hoparlöründen ses gelmiyordu. Bu noktada bilmeniz gereken en önemli husus sizden kaynaklı olmayan bir arızada apple veya garanti servisiniz size yeni bir cihaz temin edebiliyor. Yani iPhone arıza sonucu yeni iPhone ile değiştirtirme yapıyor. Telefonunuzu beşinci kattan aşağıya atarsanız veya tuvalete düşürürseniz bu değişimi beklememeniz gerekir. Ben hopörlerden ses gelmediğinde ve sesim telefon ile konuşurken karşıya gitmediğinde yeni bir iphone ile değişim bekledim ancak onarımını  yaptılar. Bu sefer birden çok arıza vardı. Ancak beklentim yüksek değildi. İlk servist tecrübemden sonra “bunlar yenisini falan vermez. Anlatılanlar şehir efsanesi!” diyordum.

Genpa servisteki cihazın durumunu imei numarası ile sorguladığımda “CİHAZDA YAPILAN İNCELEMELERDE AÇMA KAPAMA TUŞU ARIZASINA RASTLANILMIŞTIR CİHAZ YENİSİ İLE DEĞİŞTİRİLECEKTİR” yazısı çıktı. Yeni iPhone’umu sabırsızlıkla bekliyorum. Bu yazı sonrası kesinlikle arızalı iphone telefonunuz yenisiyle değiştirilecek düşüncesine kapılmayın. Bu servisin vereceği karardır. Ben daha taze edindiğim tecrübeler ile size bu içeriği hazırladım.

Facebook"
iPhone Arıza Ve Yenisi ile Değiştirme
15 Kasım 2014, 4.189 views kere okundu.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli
Bu site portal içeriği ile ön plana çıkmaktadır. Şarkı Sözü, şiirler, oyun oynayabilir, video izleyebilir, gündeme dair haberlere ulaşabilirsiniz. Kısacası vazgeçemeceğiniz bir sitedesiniz. Site Haritası