Menopoz tarihe karışabilir

Yeni dünya düzeninde menopozun bir yararı olmadığını söyleyen bilim insanları, menopozun genç ve yaşlı jenerasyondan kadınların birbirleri ile yarışmasını önlemeye yarayan bir evrimsel gelişme olduğunu ancak gelişen tıp ve uzayan yaşam süresi ile bunun bir öneminin kalmadığını belirtti. Uzmanlar yakın gelecekte 50’li yaşlarındaki kadınların doğal bir biçimde hamile kalmasının mümkün olacağını düşünüyor.

“MENOPOZUN HERHANGİ BİR YARARINI GÖREMEDİK”
İngiliz Telegraph gazetesine konuşan biyolog Aarthi Prasad insanın evrimi dahilinde menopozun üstesinden gelinebilecek bir durum olduğunu ve “kadınların menopoza girmesinin herhangi bir yararını göremediğini” söyledi.
Londra’daki Imperial College’dan bilim insanları ise insanlar dışında hiç bir memelinin menopoza girmediğini hatırlatırken, “menopozun tarihe karışması kadınlar için hayal değil” dedi.

Facebook"
Menopoz tarihe karışabilir
5 Haziran 2013, 1.239 views kere okundu.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli
Bu site portal içeriği ile ön plana çıkmaktadır. Şarkı Sözü, şiirler, oyun oynayabilir, video izleyebilir, gündeme dair haberlere ulaşabilirsiniz. Kısacası vazgeçemeceğiniz bir sitedesiniz. Site Haritası