Nejat İşler’in Son Sağlık Durumu

Nejat İşler'in Sağlık Durumu

Ünlü oyuncu Nejat İşlerin sağlık vaziyetiyle alakalı Bodrum Belediye Başkanı detaylı bilgi yayınladı.

Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Ortakent – Yahşi Beldesi’ndeki Acıbadem Hastanesi’nin yoğun bakım biriminde,solunum cihazına bağımlı olarak tedavisi devam eden populer oyuncu Nejat İşler‘in sağlık vaziyetinin ciddiyetini savunduğu belirtildi. Popüler oyuncunun hastaneye kaldırıldığı haberini alan oyuncu arkadaşları,sabah saatlerinden bu yana hastaneye gelmeye başladı.Nejat İşler’i ziyaret edenler içerisinde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon‘da vardı. Kocadon,basın üyelerine yaptığı bildiride ‘Şu anda tedavisi devamı ediyor. Ancak hekim dostlar bu durumu atlatacağına inanıyor. ‘ diye konuştu.

İşler’in Bodrum ve İstanbul’da hayatını sürdüren dostlarından Murat Ateş, Fikret Kuşkan, Ayşe Özyılmazel, Derya Şensoy, Aşkın Şenol ve Arkadaş Elver hastaneye gelerek sanatçının sağlık durumuna ilişkin bilgi aldı. Acıbadem Hastanesi Başhekimi Opt.Dr.Aydın Aksoy,kontrol ve tetkikler sonrasında,Nejat İşler‘de kuvvetli akciğer enfeksiyonuna bağımlı solunum yetmezliği ve septik şok tablosu tespit edildiğini ifade ederek,”Septik şok çoklu uzuv yetmezliğiyle birlikte izliyen ve birçok yüksek yaşamsal rizikonun oluşabildiği muayenehane bir tablodur.Gelişen septik şok sonucu olarak akciğerleri birçok kritik biçimde etkilenmiş. Benzer sürede böbrekler,kalp ve kan hücresinin ve karaciğerin de bu vaziyetten etkilendiği saptandı. Solunum cihazına bağımlı meydana geldiği için uyutulan İşler’in tedavisi meşgul bakım biriminde devamı etmektedir.Nejat İşler göğüs hastalıkları,meşgul bakım,enfeksiyon hastalıkları,gastroenteroloji ve Kardiyoloji uzmanları aracılığıyla takip edilmektedir.” diye konuştu.

Doktor dostlar bu durumu atlatacağına inanıyor

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da İşler’in hastanede yer meydan ailesini ziyaret etti.Ailesinden İşler’in sağlık durumuyla alakalı bilgi meydan Kocadon,sağlık kurumu çıkışı basın mensuplarının suallerini yanıtladı. Başkanımız Kocadon,şunları söyledi:” Şu anda elbette ki Nejat Bey’in rahatsızlığı devamı ediyor. Şu anda yoğun bakımda.Hekim arkadaşların yapmış olacağı bir ortak hükümle belki hemen sevk edilebilir ya da rehabilitasyonuna burada devamı edilebilir. Şu anda tedavisi devamı ediyor. Durumu hepimizin duyduğu buna benzer yoğun bakımda devamı ediyor. Ancak hekim dostlar bu durumu atlatacağına inanıyor. Bendeniz de inanıyorum.Ailesiyle de görüştüm.Ailesi de inanıyor. Birlik beraberlik içerisinde, içsel desteklerimizle Nejat kardeşimizin bu rahatsızlığı yeneceğine inanıyorum. Elbette bu buna benzer vaziyetlerde her birimiz üzgünüz. Neticede bir evlat biliyorsunuz. Ana ,baba üzgün,belli birazda şaşırmış vaziyetteler. Ansızın böyle bir bilgi alınca.Ama sakinliğini savunuyor aile.Aslında ailede de hekim bir aza var.Hekim olması da hoş birşey ailede.Bu andan Itibaren hep birlikte ,hekim dostlar ellerinden iştirak eden çabayı gösteriyorlar.”

SANATÇI DOSTLARI HASTANEYE AKIN ETTİ

Yılın büyük bir kısmını Gümüşlük’te geçiren ve beldedeki etraf, tabiat ve politik eylemlere yardım verip bazen de liderlik yapan popüler oyuncu 42 yaşlarındaki Nejat İşler’in Bodrum’da bulunan ve İstanbul’dan uçakla bugün iştirak eden şarkıcı dostlarından Murat Ateş,Fikret Kuşkan,Ayşe Özyılmazel,Derya Şensoy,Aşkın Şenol,Arkadaş Elver ile Gümüşlük’te hayatını sürdüren arkadaşları hastaneye gelerek sağlık durumuna ilişkin bilgi almaya çalıştı.Kuşkan “Son durumuyla alakalı bilgi almak için gelyüksek,dualarımız Onun Ile Birlikte“diye konuştu. benzer sürede önceki kız arkadaşı Berrak Tüzünataç‘ın da Nejat İşler’in yakınında, hastanede kaldığı duyuruldu.

ERKEN CAN VERMEYE NİYETİM YOK

Ünlü oyuncu Nejat İşler,toplumsal paylaşım sitesi facebook’taki sayfasına ek olarak öncelik olarak böyle yazmıştı:
Tedaviyi reddetmek, erken ölmek gibi niyetim yok. Bazen cevabını kaldıramayacağını bilsen de yine de gerçeği öğrenmek istersin. Milyon tane kazık yiyince, bedenin zarar görüyor. Çıplak geldim, çıplak gideceğim. Amacım zamanı satın almak. Mülk edinmek gibi bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık gibi bir şey. Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bize sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. O tarafımız gelişmedi. Ben dünyanın bir parçasıyım. Şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor. Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir araba çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım yani. Hayır olmam. Aramızda mutlu olanlar varsa zekalarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır. Siz beni yenmediniz çünkü: ben sizinle daha oynamadım. Ben gidiyorum dediğimde, `gitme’ diyen birini değil, ben de geliyorum, yalnız gidemezsin diyen birini istiyorum.

Facebook"
Nejat İşler’in Son Sağlık Durumu
19 Ocak 2014, 2.094 views kere okundu.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli
Bu site portal içeriği ile ön plana çıkmaktadır. Şarkı Sözü, şiirler, oyun oynayabilir, video izleyebilir, gündeme dair haberlere ulaşabilirsiniz. Kısacası vazgeçemeceğiniz bir sitedesiniz. Site Haritası