Pirinç lapası diyeti nasil yapilir?

Uzak doğudan gelen sağlıklı ve zinde kalmak için sıklıkla uygulanan pirinç lapa diyeti nasıl yapılır ve mecizevi sırlar:

Pirinç, Türk mutfağının en önemli yiyeceklerinden birinin ana maddesidir; pilavın. Ancak pirinç, yalnızca Türk mutfağının değil, Uzak Doğu mutfağının da vazgeçilmez bir besinidir.

Zayıflama bildiğiniz gibi zahmetli ve zor diyetlerin ardından olur. Sizlere daha şimdiden bahsedeceğimiz diyet çeşiti kullanılan en zahmetsiz diyet yoludur. Pirinç içinde bulunan vitaminler, mineraller yardımıyla vucudun direncini kırmadan bir haftada 3 kilo zayıflaya bileceksiniz. Sağlıklı olarak 15 günde 5 kilo zayıflatan bir diyet türüdür pirinç lapa diyeti ev yapımı bir diyetdir. İçeriğindeki bol karbonhidrat bulunması nedeniyle “karbonhidrat diyeti” olarak adlandırılan diyet formülü türlerine girmektedir.

Pirinç içerisinde bulunan iz elementler o derecede zengindir ki yaşamı uzatan, toksinleri temizleyen ve cildi gençleştiren bir besin maddesi ile diyet yapmanın mutluluğunu sizlere tattıracaktır. Pirinci kavurmak yerine lapa haline getirmenin sizlerde bazı soru işaretleri oluşturabileceğini tahmin ederek şunu eklemek istiyorum. Pirinç içerisinde bulunan lifler ve endojen yağ yakıcı enzimler, aşırı sıcakta kavrularak değersiz besinler haline dönüşürler. Bu nedenle pirincin zayıflatıcı ve besleyici etkisini korumak için pirinci lapa haline getirerek yemek oldukça isabetli bir karardır.

http://www.yediyedi.com

Pirinç lapası diyeti hazırlanışı

Pirinç lapası hazırlamak için yapmanız gereken marketten 1 kilo pirinc almak,

Pirinci 15-20 dakika kaynar suda kaynatın ve içerisine az miktarda tuz atın kendi istediğinize bağlı olarak pirinç lapası içerisine kimyon, limon, karabiber türü ek baharatlarda katabilirsiniz.

20 Dakika olunca aygazın altını kapatıyor ve lapamız hazır artık. Pirinç lapamızdan günde 3 öğün yiyoruz yani her öğün bir porsiyon pirinç lapası tüketiyoruz.

Deneyenler inanılmaz bir şekilde hızlı zayıflattığını söylemektedirler.

Facebook"
Pirinç lapası diyeti nasil yapilir?
25 Ağustos 2014, 1.878 views kere okundu.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli
Bu site portal içeriği ile ön plana çıkmaktadır. Şarkı Sözü, şiirler, oyun oynayabilir, video izleyebilir, gündeme dair haberlere ulaşabilirsiniz. Kısacası vazgeçemeceğiniz bir sitedesiniz. Site Haritası