Tayyip Erdoğan: “Zarrab hayırsever Aslan saf ve dürüst”

Recep Tayyip Erdoğan

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın dürüstlüğünden şüphesi olmadığını, olsa olsa saflığının kurbanı olabileceğini belirtirken, Reza Zarrab’ı ise ülkeye katkısı olan , hayır işlerine giren biri olarak değerlendirdi. Erdoğan, Zarrab’ın AB bürosuna çantayla girip çantasız çıkmasıyla ilgili olarak da, “Teslim edilirken bir imaj(görüntü) var mı? Yalnızca “Çantayla girdi, çantasız çıktı” benzeri bir yaklaşım olabilir mi? Böyle bir hukuk var mı? Belki o çantayla kitap falan götürülmüştür” diye konuştu .

Belki çantayla kitap götürüldü !

Altın ihracatı yapan bir zat. Ülkeye katkısının olduğunu biliyorum. Hayır işlerine girdiğini biliyorum.Bu noktada AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın adının karıştırıldığı görüntüleri anımsadı:

Erdoğan’ın Pakistan seyahatini özetlemesinin ardından sorular Halkbank’tan iki bakan çocuğunu da kapsayan tutuklamalara uzanan operasyon üzerine yoğunlaştı:

“AB ofisine çantayla girdi, çantasız çıktı” diyorlar. Teslim edilirken bir görüntü var mı? Sadece “Çantayla girdi, çantasız çıktı” gibi bir yaklaşım olabilir mi? Böyle bir hukuk var mı? Belki o çantayla kitap falan götürülmüştür.

Çantayla sakın bir yere girip çıkmayın. Malum, suç aleti oldu. Hele valizle hiç girmeyin.

Zafer Çağlayan’ın oğluna verildiği iddia edilen valize değindi:

Zafer Bey oğluna hediye elbise gönderildiğini söylüyor. Böyle uyduruk şeyler. Kanıtın varsa görüntülü olarak suçüstü yap. O zaman eyvallah. Ama, “çantayla girdi, çantasız çıktı” anlayışını anlamak mümkün değil.

Muammer Güler’in oğluyla ilgili tapelere ekleme yapıldığı iddiası var.
Muammer Bey’le bunları görüşmedim. Teferruatı alacağım.

Kapının önüne koymaya 657 sayılı kanun engel

Devlet içinde çeteleşmeden söz ediyorsunuz. Bu çetenin tümüyle tasfiyesi söz konusu olacak mı?

Mevcut 657 sayılı kanun ile bunu yapamazsınız. Bir anonim şirkette ihbarını, kıdemini verip adamı kapının önüne koyarsın. Ama devlette olmuyor. 657 sayılı kanun engelliyor. O yüzden hep devlete kapağı atmak istiyorlar. Kapağı atan kendini güvende hissediyor. Emekliliğe kadar işi garanti. Anayasal ve yasal değişiklikler gerekiyor. Bu da kolay iş değil.

Emniyette şimdi yerlerini değiştirdiğiniz bürokratları atamış olmaktan dolayı pişmanlığınız var mı?

Bu iş bizim dönemimizde başlamadı ki. 1979-80’lere dayanıyor. Kaldıki A’dan Z’ye herşeyi bilemezsiniz. Bakıyorsunuz iyi niyetle çalışıyor. O yüzden “Beraber yürüdük biz bu yollarda” dedik.

Yine beraber yürür müsünüz?
Allah’ın takdiri, niye olmasın? Biz hiçbir zaman kimseye kapıyı kapatmadık. Daha önce de, “Şimdiye kadar bu iktidardan ne istediler de vermedik” demiştim. Şimdi yine tekrarlamış olayım.

Oğlumun vakıf için imar değişikliği istemesi suç mu?

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, “Operasyonun asıl hedefinde siz mi varsınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Buralardan Tayyip Erdoğan’a vurmaya kalkarlarsa avuçlarını yalarlar. Bunu bildikleri için etraftaki arkadaşlara saldırıyorlar.

Kaynak: Hürriyet

Facebook"
Tayyip Erdoğan: “Zarrab hayırsever Aslan saf ve dürüst”
26 Aralık 2013, 2.447 views kere okundu.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli
Bu site portal içeriği ile ön plana çıkmaktadır. Şarkı Sözü, şiirler, oyun oynayabilir, video izleyebilir, gündeme dair haberlere ulaşabilirsiniz. Kısacası vazgeçemeceğiniz bir sitedesiniz. Site Haritası