Twitter mesajlarınızı şifreleyecek

twitter

Twitter kullanıcıların güvenliğini artırmak amacıyla direkt mesajları(DM) şifrelemeye hazırlanıyor.

Facebook ve öte birçok toplumsal ağ portalına karşılık üyelerin gizliliğinin daha az öncelikte olduğu Twitter‘da kullanıcıların pek çoğu attığı twitleri gizleme icabı duymazken, site hacker’ların öncelikli hedefi olmaktan da çıkıyor; zira herkese açık bir uygulamada gizlenen pek bir şey olmayınca Twitter bu konumuyla rakiplerine kıyasla ek olarak huzurlu vaziyette .

Ancak Twitter‘ın ilerleyen aylarda özel mesajlaşma uygulaması geliştireceğinin sinyallerini vermesi mahremiyet konusunu kavgaya açtı. DM yani Direct Message yolu ile üyeler arasında özel yoldan mesajlaşabilirken mesajlaşma uygulamasının yayınlanmasıyla birlikte Twitter üzerinden atılacak DM’lerin sayısında da kritik bağlamda artış yaşanması bekleniyor.

Bunun farkında olan Twitter ise özel mesajlarında kullandığı parola algoritmasını geliştirerek hacker’lara karşı kalın bir duvar örmeyi planlıyor.

Sitenin sohbet uygulamasını ne süre yayınlayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Facebook"
Twitter mesajlarınızı şifreleyecek
3 Kasım 2013, 1.444 views kere okundu.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli
Bu site portal içeriği ile ön plana çıkmaktadır. Şarkı Sözü, şiirler, oyun oynayabilir, video izleyebilir, gündeme dair haberlere ulaşabilirsiniz. Kısacası vazgeçemeceğiniz bir sitedesiniz. Site Haritası